Su atbundančiu pavasariu!

Balandžio mėnesį Centro koridoriaus stenduose nutūpė drugeliai ir pražydo gėlės. Mokiniai kartu su technologijų mokytojomis Ligita Kudzinskiene ir Danuta Jepifanova pamokų metu iš spalvoto popieriaus lankstė drugelius, karpė Velykų zuikučius, klijavo jiems uodegėles, piešė ir spalvino margučius. Kabinetų duris papuošė spalvingomis plaštakėmis, o koridorių - Velykų medžiu. Mokiniai patys iš modelino pagamino ir nuspalvino Velykinius margučius, o vėliau juos pakabino ant medžio šakų.

Taip pat buvo pakabintas plakatas, sveikinantis visus su atbundančiu pavasariu. Socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai mokytojams paruošė atvirukus su sveikinimais, kuriuos įteikė po Velykinio pristatymo.

as toksKovas – mėnuo be patyčių!

Emocinės paramos tarnyba “Vaikų linija” paskelbė, kad kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo. Kadangi šiemet „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmečio sukaktis, buvo siūloma šią iniciatyvą praplėsti ir jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai.  Mokyklą papuošė mokinių sukurtas plakatas „Aš toks – tu kitoks“, buvo paskelbtos Šypsenų, Apkabinimų ir Draugo dienos. Klasių kuratorė vedė valandėles patyčių tema – „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms“ ir „Kiekvienas gali sustabdyti patyčias“. Socialinė pedagogė organizavo akciją „Nudžiugink savo bendruomenės narį“. Šios akcijos tikslas buvo pradžiuginti kitą – pasakyti komplimentą, pagirti, padėti, galbūt net parengti mažą staigmeną. Taip pat buvo žiūrimi filmai „kaip atpažinti patyčias“, „Gerumo stebuklas“ ir „Patyčios. Nekentėk tyloje“.

Žemės diena

Kovo 20 diena – pasaulinė žemės diena. Būtent šią dieną ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visame pasaulyje. Minint žemės dieną yra skatinama kalbėti apie aplinkosaugą, priimti aplinkai palankius sprendimus.

Trakų suaugusiųjų mokymo centro bendruomenė taipogi paminėjo šią dieną. Mokiniai pagamino ir pakabino plakatą ir paruošė pranešimus apie tai, kodėl svarbu saugoti gamtą, ką mes galėtume padaryti, kad mūsų aplinka taptų švaresnė ir gražesnė.

Kovo 11 – osios minėjimas Trakų suaugusiųjų mokymo centre

Kovo 8 dieną mokymo centre mokiniai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.  Mokymo centrą papuošė spalvingas stendas, kelios mokinės persirengė tautiniais rūbais ir pakvietė prisiminti kuo Lietuvai svarbi kovo 11 diena. Mokiniai paruošė skaidres, pakvietė kartu sugiedoti Lietuvos himną.

Vasario 16 dienos minėjimas

Vasario 15 dieną ir Trakų suaugusiųjų mokymo centras minėjo Lietuvos valstybės atkūrimą. Mokyklos bendruomenė kartu sugiedojo tautišką giesmę, o socialinių įgūdžių klasių mokiniai parengė pristatymus apie valstybės atkūrimo aktą, kurį pasirašė tuometinė Lietuvos Taryba.  Taip pat buvo pristatytas filmukas, sukurtas Trakų r. sav. konkursui „Pilietiškumo keliu“. https://youtu.be/FCmDzwB1tjM