Ir mūsų Trakų suaugusiųjų mokymo centre buvo pažymėta ši šventė. Gegužės 3 dieną mokykloje vyko renginys „Žodis, kalba, knyga - visada greta”, skirtas šiai prasmingai dienai įprasminti. Trečiadienio popietę skambėjo prasmingi žodžiai apie kalbą, tautą, tėvynę; buvo demonstruojamos ir komentuojamos skaidrės apie spaudos draudimo laikotarpį, kalbininką Joną Jablonskį. Apibendrindama savo pranešimą 11 klasės mokinė Aida Franckevičiūtė pabrėžė, jog lietuviškosios spaudos draudimo laikotarpis buvo vienas juodžiausių mūsų kultūros istorijos tarpsnių. Merginas renginiui ruošė lietuvių kalbos mokytoja Daiva Daukševičienė.

   Pas mus į renginį buvo atvykę Kruonio gimnazijos abiturientai su literatūrine - muzikine kompozicija „Tūla“ pagal J. Kunčino to paties pavadinimo romano ištraukas. Renginio vedėja Ada pristatė svečius ir informavo, jog J. Kunčino romanas „Tūla” yra geriausias autoriaus romanas, kurio pirmasis leidimas pasirodė 1933 metais ir tais pačiais metais pelnė Rašytojų sąjungos premiją. Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Raižienė  padėjo mokiniams pasiruošti šiam renginiui.

    Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena mums priminė svarbius įvykius ir dėl tautos kultūros pasiaukojusius žmones. Visa tai skatina mūsų patriotizmą ir pagarbą gimtajai kalbai. Renginys, kuriame netrūko nei kalbų apie knygas, nei apie gimtosios kalbos branginimą, priminė, kad mes buvome, esame ir dar būsime stiprūs ne tik kūnu, bet ir dvasia, jei gerbsime, branginsime, saugosime savo knygą bei gimtąją kalbą.

    Renginį apibendrino Trakų suaugusiųjų mokymo centro direktorė Loreta Ruškevičiūtė. Ji padėkojo renginio vedėjoms Adai ir Aidai Franckevičiūtėms, taip pat Anželai Glineckai, Guostei Kerinaitei, Evelinai Zamaraitei už prasmingus pranešimus ir įteikė dovanų. Kruonio gimnazijos abiturientus direktorė taip pat pamalonino dovanomis. Gegužės 10 dieną lietuvių kalbos mokytojos pakvietė mokinius vėl atvykti į Trakų suaugusiųjų mokyklą ir dalyvauti tarptautinio socialinio projekto veiklose, kurias organizuos „Nebūk naivus kelyje” prezidentas Mindaugas Jonušas su grupe savanorių.

 

Daiva Daukševičienė

lietuvių kalbos mokytoja