Kūrybinė stovykla Trakuose

   Straipsnio autorė
Direktorė Loreta Ruškevičiūtė

   Į vieną įdomiausių ir maloniausių projekto,,Mes kartu’’ veiklų, į kūrybinę stovyklą Trakuose, projekto dalyviai šių metų birželio 6 dieną rinkosi Trasalyje.
   Projekte, kurio pagrindinis tikslas – bendradarbiaujant  skirtingų kalbų ir kultūrų mokyklų moksleiviams, kartu nuveikti svarbius bendruomenei, miestui darbus, dalyvavo net penkiolika mokyklų iš Klaipėdos, Panevėžio, Visagino, Vilniaus, Šalčininkų ir Trakų rajono. Projektą finansavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės, todėl visi džiaugėsi, kad ir į stovyklos atidarymą atvyko departamento direktorė Vida Montvydaitė bei ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė.
   Susirinkusieji buvo pasveikinti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos dešimtokų, vadovaujamų mokytojos metodininkės Sigitos Misevičienės, kurie pristatė kompoziciją ,,Nieko nėra ir niekas yra’’. Atvykusios mokyklos pristatė kartu su kaimyninėmis mokyklomis įgyvendintas akcijas, kurių dauguma buvo gamtosauginės ir socialinės. Tvarkyti parkai, kitos, apleistos vietos, rinkti žaislai ir knygos, kurie padovanoti globojamiems vaikams, o taip pat ir kartu surengti filmų peržiūrų vakarai, įvairių sporto sričių varžybos. Bendradarbiavimas tęsis ir toliau.


Nuotraukose –akimirkos iš kūtybinės stovyklos.
   Į stovyklą buvo pakviesti patys aktyviausi, kurie turėjo galimybę padiskutuoti , ar šiandieninis jaunimas yra atsakingas ir sąmoningas, su Laisvosios rinkos instituto prezidentu Žilvinu Šilėnu, o susitikę su menininku Juliumi Žėkumi, sutiko su nuomone, kad Valstybė prasideda nuo kiekvieno mūsų. Be abejo, atvykus į mūsų daugiakultūrinį miestą, buvo skirta laiko prisiliesti prie istorijos ir gamtos stebuklo. Išbandytas Trakuose naujai ,,įkurdintas’’ traukinukas, lankytasi Užutrakyje, Trakų pilyje, dalyvauta edukacinėje programoje ,,Nepažinti Trakai’’, paskanauta kibinų… Be abejo, skirstytis nieks nenorėjo, bet  visi pasiliko viltį susitikti sekančiais metais ir pasidalinti naujomis idėjomis bei nuveiktais darbais.