Birželio 5 d. mokiniai lankėsi miesto bibliotekose. Jie aplankė mokyklos, vaikų ir jaunimo bei viešąją biblioteką, kad susipažintų su bibliotekininko profesija – kuo skiriasi skirtingų įstaigų bibliotekininko darbas, kokių žinių ir pasiruošimo reikia šiai profesijai. Visur mokiniai buvo laukiami - jiems buvo ne tik pasakojama apie profesijas - jie turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apžiūrėti parodas. Pavyzdžiui,  foto studijoje „Saulė“  sužinojo apie fotografijos laboranto specialybę ir nuotraukų gaminimą: mokiniams buvo pademonstruota kaip spausdinamos nuotraukos, fotografuojama dokumentams.

   Antrąją stovyklos dieną dalyviai lankėsi Trakų krašto tradicinių amatų centre, kur susipažino  su senaisiais amatais ir amatininko profesija.  Pagal lietuvių kalbos žodyną, „amatas“ – dirbinių gaminimas rankomis. Mokiniai sužinojo, kad   Lietuvoje populiariausi amatai -  lipdymas iš molio, pynimas, audimas, mezgimas, medžio drožyba, kalvystė. O  edukacijoje  apie angelus sargus ir arkangelus savo rankomis  patys pasigamino medinius angeliukus, tuo pačiu  išbandydami ir amatininko profesiją.

   Birželio 7 diena- sporto diena. Kūno kultūros ir sporto centro darbuotojas Almantas Pivoriūnas pasikvietė susipažinti su Trakų miesto sporto istorija ir žymiais sportininkais. Stovyklos dalyviai apžiūrėjo Lietuvos olimpinio sporto centro sales, įrangą, susipažino su sporto šakomis, kuriomis yra populiarus mūsų miestas. Neišdildomą įspūdį vaikams paliko pažintis su olimpiniu čempionu Sauliumi Ritter, kuris papasakojo savo kelią į olimpinę šlovę. Toliau mokinių laukė „olimpinės žaidinės“ su Trečiojo amžiaus universiteto studentais. Senjorai į rungtynes pažiūrėjo labai kūrybiškai, todėl kova vyko su juoko, dainos ir žaidimų prieskoniu. Sporto dienos akimirkas užfiksavome nuotaikingame vaizdo klipe.

   Birželio 8 d. aplankėme Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą. Susipažinome su VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre siūlomomis profesijomis: bitininko, gėlių komponuotojo ir kitomis. Plačiau sužinojome apie bitininko profesiją ir Lietuvos bitininkystės istoriją. Čia laukė dar viena įdomi edukacinė programa - bičių vaško žvakių liejimas. Nors žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Ir tai greičiau buvo ne verslas, bet pomėgis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę. Pačių pagamintos žvakės, manau papuoš ir sušildys kiekvieno dalyvio namus.

   Paskutiniąją stovyklos dieną – leidomės į pažintį su Trakų miestu, jo istorija ir žymiomis vietomis. Geografijos mokytoja Tereza Artamonova supažindino ne tik su Trakais, bet ir gido, muziejininko bei laivininko profesija. Dienos pabaigą vainikavo pasiplaukiojimas laivu aplink pilį. Manau, kad visi puikiai praleidome laiką, sužinojome daug naujo ir naudingo, o svarbiausiai pasikrovėme geromis emocijomis visai vasarai.

   Taigi stovykla savo veiklą baigė, bet įgytos žinios, patirtis pravers buvusiems stovyklautojams ateityje ir kai reiks mąstyti, kaip ir  kokią profesiją rinktis, ir kai sutiktas  mieste svečias iš tolimos šalies paklaus kelio į istorinį objektą, žinomą ne tik mūsų mieste, bet ir visoje Europoje.