Policijos rėmėjų bendradarbiavimo galimybės


    Rugsėjo 23 dieną Trakų suaugusiųjų mokymo centras sulaukė svečių iš Kupiškio policijos komisariato, Trakų rajono policijos komisariato, Kupiškio ir Trakų rajono mokyklų. Susitikimo tikslas buvo pasidalinti gerąją patirtimi bei bendradarbiavimo galimybėmis tarp policijos ir jaunimo.


    Kupiškio policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gintarė Šleižytė pristatė vykdomą  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prevencinį projektą "STOP smurtui mano aplinkoje", kurio tikslas - vykdant smurto artimoje aplinkoje bendrąją, individualiąją ir situacinę prevenciją ugdyti šeimos kultūrą, socialinę šeimos narių tarpusavio atsakomybę bei pagalbą, formuoti tėvystės įgūdžius, plėtoti pozityvius auklėjimo metodus šeimoje, vykdyti krizinio nėštumo prevenciją ir teikti pagalbą krizinio nėštumo atvejais, skatinti šeimų telkimąsi, teikti pagalbą įveikiant skyrybų krizes, sunkumus dėl įvairių priklausomybių. Svečiai iš Kupiškio parengė praktinių ir meninių užsiėmimų veiklas, kuriomis norėjo pasidalinti su mūsų rajono jaunimu.

    Užsiėmimų įvairovė leido mokiniams pasirinkti veiklas pagal savo pomėgius. Psichologė Aurelija Kukenienė skaitė paskaitas apie šeimos kultūra ir socialinę šeimos narių tarpusavio atsakomybę bei pagalba. Laisvalaikio organizatorė Violeta Šabrinskienė užėmė mokinius kuriant draugystės apyrankes bei rankinių atšvaitus. Dalis mokinių pasirinko meno užsiėsimus su Gintare Šližyte ir Dale Šližiene. Kartu su gitaros skambesiu aidėjo žinomų dainų žodžiai.

    Renginio kulminacija buvo Trakų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Vlados Černienės surengtas protų mūšis „Mano Lietuva“ skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo  šimtmečiui paminėti. Mokiniai turėjo įveikti keturis nelengvus turus, kur buvo tikrinamos jų žinios, pastabumas, loginis mąstymas ir komandinio darbo įgūdžiai. Nugalėjusi komanda gavo padėkos raštus, o likusios komandos buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

    Šis renginys puikus tuo, kad mokiniai buvo skatinami bendrauti, dirbti komandoje, nebijoti atskleisti savo sugebėjimus.

    Džiaugiu buvo išgirsti, kad diena nepraėjo veltui. Tikimės, kad šis renginys ir toliau skatins jaunimą būti draugai, piliečiais neabejingais kitų žmonių ir savo šalies gerovei.