Patarimai sėkmingai karjerai

Asmeninė karjera – didesnis asmens laisvės, rizikos, atsakomybės, savarankiškumo laipsnis. Tai yra augimas, kaip asmenybės bei specialisto, savo paties pasirinkimu ir neapsiriboja kilimu organizacijos karjeros laiptais.
Sėkminga karjera siejama su žmogaus pasitenkinimu darbu, pasiekimais, perspektyvomis. Taigi siekiant sėkmingos karjeros, labai svarbu pasirinkti patrauklią sritį, užsiimti mėgstama ir įdomia veikla. Kiekvieną žmogų traukia skirtingi dalykai ir kiekvienas skirtingai suvokia sėkmę karjeroje: vienam tai aukštas postas ar reikšmingos, atsakingos pareigos, kitam – profesinis tobulumas, trečiam – rami veikla savo darbo vietoje.
Todėl dar mokykloje slypi sėkmingos karjeros šaknys: čia pradedama suvokti save, savo pomėgius, gabumus, vertybes, formuoti skonį ir galvoti apie ateitį. Būtent nuo to – savęs pažinimo – ir reikėtų pradėti planuoti savo karjerą.
Pažinti save gali padėti savęs stebėjimas, įvairūs testai (skiltyje „Naudingos nuorodos“ galėsite rasti nuorodas į profesijos pasirinkimo testus internete); taip pat ir karjeros konsultantų, psichologų konsultacijos.

Kaip pasirinkti profesiją?
Pagalba ieškant darbo

Daugiau patarimų internete:

http://www.euroguidance.lt/jaunimui.htm - karjeros planavimo žingsniai
http://www.karjerosmokykla.europass.lt/index.php?cid=82 – filmai apie profesijas
http://www.karjerosmokykla.europass.lt/index.php?cid=67 – el. leidiniai apie karjeros planavimą
http://www.aikos.smm.lt/aikos/profesijos.htm - įrašius profesijos pavadinimą galima sužinoti, ką veikia, su kuo dirba šios profesijos atstovai; galima parsisiųsti dokumentą su vidutiniu darbo užmokesčiu pagal profesijas.
http://82.135.219.213/mod/klasifikatorius/ - profesijos pagal klasifikatorių; trumpai aprašyta.
http://www.cvonline.lt/new_test/ceq.php - tinkamo darbo testas
http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/ - apie profesijas plačiau