TSMC kviec mok

Pilietiškumo ugdymas švietimo įstaigoje

    „Rytų Lietuva iš arčiau“- tai projektas, kuri vykdo Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga su socialiniais partneriais. Projekto tikslas - skatinti Rytų Lietuvos ir kitų Lietuvos regionų mokyklų bendravimą ir bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja patirtimi. Trakų rajono švietimo įstaigų vadovai ir mokytojai turėjo galimybę stebėti muzikos pamoką Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje, kurią vedė  mokytojas Sauliaus Balsys. Po stebėtos pamokos, mokytojas papasakojo šio muzikos klasės pučiamųjų orkestro atsiradimo istorija. Tai vienintelis tokio tipo orkestras Lietuvoje, kuriame groja visi tos klasės mokiniai su skirtingais muzikiniais instrumentais. Taip pat buvo pristatyta skaitmeninė muzikos mokymo(si) platforma – charanga. Ši metodinė  priemonė yra nuolat papildoma įvairiomis dainomis, temomis, instrumtuotėmis, kūrybinėmis programomis, pateikiami muzikos pamokų planai.

    Seminaro dalyviams  buvo surengta išvyka  į Jašiūnų dvarą, Šalčininkų muzikos mokyklą, įsikūrusią grafo Vagnerio dvare ir Paulavos Respubliką. Daugelis čia lankėmės pirmą kartą, todėl buvo smagu sužinojo, kas yra ta Rytų Lietuva iš arčiau.