TSMC kviec mok

Kitokia pamoka

    Šių metų rugsėjo 30 dieną Trakų rajono suaugusiųjų mokymo centro socialinių  įgūdžių ugdymo I m.m. klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje sporto, istorijos ir fizinio ugdymo pamokoje.
    Fizinio ugdymo pamoka praėjo įdomiai. Jie susipažino su tikruoju lietuvišku sportiniu žaidimu, kuris kilęs net iš pačių Vytauto Didžiojo laikų. Tai liaudiškai vadinama ripka arba lietuviškas ritinys, kuris buvo karių pagrindinė fizinio aktyvumo, pramogų ir atletinio pasirengimo priemonė.
    Pamokoje mokiniai susipažino su tam skirtu inventoriumi. Tai - specifinės lazdos iš medžio (ilgis 130-150 cm), guminis diskas (svoris apie 700 gramų). Pamoka vyko prie Trakų pilies. Kartu vyko ir tarpusavio pramoginės ritinio ridenimo varžybos. Jų metu reikėjo mesti ritinį taip, kad jis nuriedėtų iki pilies sienos iš kuo tolimesnio atstumo.
    Po pamokos buvo nutarta ateityje surengti pvz. regbio pažintinę pamoką bei pasiūlyti iš šio žaidimo sukonstruoti vieną kitą pramoginę rungtį.
    Išvada. Kitokia fizinio ugdymo pamoka pasisekė, mokiniams buvo įdomu paridenti ritinį integruoto ugdymo su istorija kontekste.

A.Kaveckas

Fizinio ugdymo mokytojas ekspertas