Regbis

Antikos (Graikijos) laikų Olimpinių žaidynių ištakas prisimenant, kai buvo sveikinami tik čempionai, spalio 14 dieną Trakų rajono suaugusiųjų mokymo centro mokiniai dalyvavo fizinio ugdymo, pramoginėje pamokoje. Socialinių įgūdžių pirmųjų mokymosi metų mokiniai dalyvavo tarpusavio varžybėlėse. Esmė - įmesti regbio kamuolį į simbolinį taikinį, kuris buvo tiesiog kuprinė. Atstumas - 5 metrai. Atžymos vieta - krepšinio kamuolys. Tikslas - pataikyti į kuprinę iš 5 metrų atstumo iš 10 kartų. Pagal tai, kaip vyko netradicinė pamoka, galima spėti, kad mokiniams tai buvo patrauklu. Nelaimėję mokiniai vis tiek įprasmino garbingo elgesio ir olimpinio judėjimo idėjas. Iki galo varžėsi net žinodami, kad simbolinio apdovanojimo negaus. O čempioną pasveikino vyriškai paspausdami ranką.
    Malonu matyti, kaip paprastus dalykus mokiniai priima net tada, kai truputį dulksnoja. Be to, verta būtų paminėti, kad šioje netradicinėje pamokoje buvo integruoti ir geografijos bei istorijos dalykai. Nuotraukoje - varžybėlių čempionas Robertas Mockalo.

A.Kaveckas
Fizinio ugdymo mokytojas ekspertas