TSMC kviec mok

Tarptautinė tolerancijos diena

    Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Ji minima nuo 1995 m. daugelyje demokratinių šalių. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Dėlionė, kuri savotiškai sako, kad mūsų širdims yra brangi pagarba, bendrystė, žmogiškumas.

    Trakų suaugusiųjų mokymo centre kiekvienais metais minima ši prasminga diena. Per etikos pamokas, kurias veda mokytoja Danguolė Šumskienė, mokiniai gamino įvairiaspalvius paukščius, medžių lapus, raides, rašė gražius žodžius, skirtus Tolerancijai. Iš visų savo darbelių pasodino medį –Dėlionę. Taip mokiniai parodė, kaip jie supranta žodį „tolerancija“.  Darbeliai pakabinti stenduose fojė. Vyko filmo „Drugelių cirkas“  peržiūra ir aptarimas. Socialinių įgūdžių mokiniams į pagalbą atskubėjo socialinė pedagogė Ina Pavlova ir kiti mokyklos bendruomenės nariai. Informacija , pateikta šią reikšmingą dieną, mokinius, mokytojus, kitus mokyklos darbuotojus vertė susimąstyti apie  draugystę, meilę artimui ir gailestingumą.

 Etikos mokytoja Danguolė Šumskienė