TSMC kviec mok

vasa16 1

    Vasario 8-12 d. Trakų suaugusiųjų mokymo centre vyko netradicinė ugdymo savaitė, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 103-osioms metinėms pažymėti. Mokyklos bendruomenė šventė Vasario 16-ąją išradingai ir kūrybingai. Socialinių įgūdžių ir jaunimo klasių mokiniai iš istorijos mokytojos Danutės Budrevičienės lūpų sužinojo apie svarbiausias Lietuvai istorines datas, asmenybes. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Daiva Žilionienė ir Daiva Daukševičienė kartu su mokiniais gilinosi į Lietuvos istoriją - žiūrėjo Vytauto V. Landsbergio kurtą dokumentinį filmą „Trispalvis“. Po filmo peržiūros vyko diskusija apie partizanų kovas už Lietuvos laisvę. Mokiniai klausėsi ir partizanų dainų įrašų. Teko vieningai pripažinti, kad dainų tekstai, sukurti nelengvomis sąlygomis, yra gana prasmingi. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos ugdytiniams skaitė lietuvių poetų eiles apie Lietuvą. Naudodamosios socialinio tinkle „Youtube“ galimybėmis pedagogės su mokiniais klausėsi poetų deklamuojamų eilėraščių. Buvo peržiūrėtos pateiktys, kuriose užfiksuoti Lietuvos miestai, istoriniai paminklai, gražūs gamtos vaizdai. Kiekvienas mokinys galėjo įsitikinti, kokia graži yra mūsų gimtoji šalis.
sausainis

    Technologijų mokytoja Danguolė Šumskienė su mokiniais pynė trispalves draugystės apyrankes, dekoravo sausainius Lietuvos vėliavos spalvomis. Technologijų mokytojai Alvydas Buja, Ligita Kudzinskienė, Danuta Jepifanova su mokiniais pagamino instaliacją (kompoziciją) - „Laisvė“, kuri puikuojasi centro koridoriuje. Estetiški bei skoningi stendai papuošė mūsų mokyklą. Ne vieno mokytojo ir mokinio darbščios rankos prisidėjo prie aktualios medžiagos rinkimo, apipavidalinimo bei eksponavimo darbų. Stenduose surinkta naudinga istorinė medžiaga ir mūsų Tėvynės Lietuvos vaizdai, perteikiantys gimtosios šalies grožį įvairiais metų laikais. Netradicinės savaitės pabaigoje mokiniai ir mokytojai dalijosi savo patirtimi, atradimais bei naujomis žiniomis apie Lietuvą.
vasario16 5
    Netradicinė savaitė prabėgo nepastebimai. Net neabejoju tuo, kad kiekvienas mokinys pasiėmė po dalelę žinių, gilesnio supratimo, šilumos ir pagarbos jausmo savo Tėvynei, jos istorijai. Juk mes kiekvienas turime ne tik kažko tikėtis ir reikalauti iš Lietuvos, bet ir jaustis už ją, jos istoriją atsakingi. Tegul dar ilgai širdyje išlieka poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai: „Baisu būtų, Lietuva, išleidus tave iš akių, tavo ranką pametusiam būtų baisu: žiūrėti – ir nematyti, klausyti – ir negirdėti...“

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,
lietuvių kalbos ir literatūros
mokytoja metodininkė